Implementacja

Expert Assist

implementacja

Wsparcie onsite czy też telefoniczne naszego eksperta.

Pomoc dla Partnerów w zakresie konfiguracji produktów na miejscu u Klienta, świadczona po uprzedniej weryfikacji posiadanych zasobów. Bazuje na wycenie czasochłonności typu Time and Material.

Workshops

implementacja

Warsztaty przed- i powdrożeniowe z zakresu administrowania infrastrukturą.

Transfer wiedzy do Partnera lub Klienta końcowego z wykorzystaniem zainstalowanej infrastruktury. Przygotowanie do właściwej eksploatacji nowo nabywanego rozwiązania, instrukcje użytkowe w tym podręczniki administratora/użytkownika końcowego zawierające m.in. instrukcje funkcjonalne i produktowe.

Infrastructure for rent

implementacja

Udostępnianie zasobów sprzętowych na życzenie klienta.

S4Engineers działając przez ponad 16 lat na rynku dopracowała się własnego, rozległego zestawu sprzętu w postaci zestawów Demo. Sprzęt posiadany podlega cyklom wymiany przez co jest stale aktualny i dopasowany do potrzeb. Zachęcamy do jego użycia w formie odpłatnych wypożyczeń. W ramach udostępniania sprzętu/oprogramowania dostarczamy również instruktaż niezbędny do prawidłowego uruchomienia i eksploatacji. Usługa pozwala na przygotowanie się m.in. do sytuacji typu przenoszenie/migracja Data Center, gdzie w krótkim czasie musimy zabezpieczyć duże ilości danych w odpowiedni sposób.

Implementation Services

implementacja

Realizacja kompletnego czy też częściowego wdrożenia dla klienta.

W ramach rozwiązań backupowych systemów Networker, Avamar, Commvault, TSM, Quantum, Data Domain

 • rozwiązań archiwizacyjnych Commvault, StoreNext, SourceOne,
 • macierzy Dell EMC, NetApp,
 • systemów hiperkonwergentnych VxRAIL, Nutanix,
 • storage wysokiej dostępności ScaleIO,
 • SDDC - ViPR,
 • rozwiązań LAN/WAN Huawei i Dell EMC Networking,
 • rozwiązań bezpieczeństwa Hilstone, Huawei oraz SonicWall.

Wsparcie naszych Partnerów w realizacji projektu związanego ze zmianą/modernizacją infrastruktury IT Klienta. Realizowane w oparciu o wcześniej przygotowany zakres/opis usługi bazujący na kompetencjach i wiedzy zespołu S4Engineers. 

Solution Design

implementacja

Projektowanie architektury środowiska klienta dla obecnych i przyszłych wymagań.

Kompleksowe projektowanie rozwiązań: Continuous Data Protection (zabezpieczania danych w trybie ciągłym), CDA (gwarancja dostępu do danych w trybie ciągłym), DP (zabezpieczania danych i archiwizacja), składowanie danych na klasycznych macierzach pod aplikacje i systemy wirtualizacji, wysokiej dostępności w oparciu o ScaleIO, Hiperkonwergentych, LAN/WAN, MPLS). Implementacja/wdrożenie, Serwis/Utrzymanie, Infrastructure Assessment/Cloud Transformation, Hotline/Helpdesk, Solution Design/Architecture Guidance, Device Monitoring, Implementation Services, Service Agreement, Expert Assist, Renewal Management, Workshops, Spare Management, Infrastructure for rent, Infrastructure administration, Wsparcie naszych Partnerów na etapie przygotowania projektu infrastruktury dla Klientów. Proces składający się m.in. ze:

 • zbierania wymagań, 
 • doboru optymalnych rozwiązań, 
 • prezentacji rozwiązań, 
 • współdzielenia wiedzy, 
 • przygotowania dokumentacji projektowej (opis rozwiązania, korzyści itp.), 
 • przeprowadzenia testów weryfikujących funkcjonalność rozwiązania tzw. Proof-of-Concept,
 • Planowanie prac implementacyjnych,
 • Przygotowanie testów akceptacyjnych w tym testów wydajnościowych. 

Usługa wspierająca Partnerów w przygotowaniu nowoczesnej i wydajnej architektury IT pod obecne i przyszłe wymagania Klientów. Projektowanie może uwzględniać przeniesienie całości bądź części aplikacji w obszar chmury.

Infrastructure Assessment

implementacja

Analiza infrastruktury klientów (storage, backup, virtualization) pod kątem wykorzystania zasobów, wydajności czy przyszłej możliwości rozbudowy.

Analiza posiadanego środowiska to punkt wyjścia dla optymalizacji kosztów, projektowania rozwoju czy wręcz zorientowania co się dzieje np. dla organizacji przejmowanych czy też łączących swoje środowiska IT. Proponowana przez S4Engineers analiza bazuje na sprawdzonym narzędziu, ale przede wszystkim na dogłębnej wiedzy inżynierskiej popartej certyfikacją wiodących na rynku producentów, wspartą wieloletnią praktyką nabytą w trakcie najbardziej złożonych projektów nie tylko polskiego IT.

 • Audyt systemów backupowych Dell EMC Networker, Avamar oraz Data Domain , IBM TSM, Commvault Simpana, a także Quantum,
 • Audyt macierzy NetApp, Dell EMC,
 • Audyt rozwiązań do wirtualizacji storage Dell EMC VPLEX.

Infrastructure Assesment to weryfikacja zastosowanych rozwiązań, kategoryzacja i analiza potrzeb biznesowych oraz identyfikacja możliwych ryzyk. Dokument będący wynikiem analizy pozwoli na lepiej dopasowane do potrzeb organizacji zakupy, poznanie wąskich gardeł czy też błyskawiczną odpowiedź na nowe potrzeby biznesowe. Nie mniej istotnym celem analizy jest przygotowanie środowiska klienta do potencjalnej migracji do chmury.

Partnerzy
technologiczni:

Commvault
Huawei
Quantum
Nutanix
Dell